FLOORÉ TEHNILINE INFO

Vajalikud eeldused ja paigaldus

Põrandakütte ALL olev põrand
Flooré plaatidega põrandakütte võib paigaldada erinevatest materjalidest aluspindadele. Ainus tingimus on, et aluspõrand oleks tasane, stabiilne ja kandev. Võimalikud ebatasasused tuleb kõrvaldada tasandusvaluga või jäiga vahekihi paigaldusega.

Juhul kui aluspind on puitmaterjalist (näiteks laudis, OSB plaat, puitlaastplaat, vineer vms), siis võib Flooré paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi või liimsegu kasutades. Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame Flooré paneelid siiski liimida, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

Põrandakütte PEAL olev põrand
Flooré põrandaküte sobib paigaldamiseks kõikide põranda kattematerjalide alla. Kui Flooré peale paigaldatakse ujuvalt naturaalne laudparkett või laminaatparkett, siis piisab kui parketi alla otse Flooré paneelidele paigaldada õhuke (kuni 3mm) parketi alusvaip või ehituskile. Ülemistel korrustel soovitame tavalise alusvaiba asemel kasutada Acousticmat© löögiheli isolatsiooni materjale, et summutada müra levimist alumistele korrustele. Samuti on Acousticmat (AM-KF1-700) sobiv alusmaterjal juhuks kui kasutatakse liimitavat jäika põrandakattematerjali (näit. laudis, liist- või mosaiikparkett) Flooré lahenduse peal.

Kui Flooré peale on plaanis paigaldada vinüülparketti (LVT), soovitame konsulteerida müüjaga kas antud materjal on oma jäikuselt (paksuselt) sobiv paigaldamiseks sarnaselt laminaatparketile. Kui vinüülparketi jäikus ei ole selleks piisav, siis tuleb Flooré peale paigaldada jäikust lisav vahekiht – selleks sobivad erinevad puitlaastplaadid, kipsplaat, vineer või ka fiibertugevdusega tasandussegu. Pehme põrandakattematerjali korral tuleb selle alla samuti paigaldada jäik vahekiht.

Kivi-, klinker- või keraamilised põrandaplaadid paigaldatakse plaatimisseguga otse Flooré põrandaküttele. Plaadid peavad olema vähemalt suurusega 15 x 15 cm. Niisketes ruumides tasandatakse Flooré plaadid tasandusseguga ja kaetakse niiskuskindla kihiga enne põrandaplaatide paigaldamist.

NB! Enne plaatimis- või tasandussegu kasutamist soovitame nakkumise parandamiseks Flooré plaatide pealispind puhastada denatureeritud piiritusega ning seejärel katta nakkedispersiooniga.

Kõige õhema lahenduse korral tõuseb põranda kõrgus vaid 13 mm, mis on eriti sobiv vanade hoonete renoveerimisel. Tootevalikus on erineva isolatsioonikihi paksuse ja profiiliga plaadid (13mm, 17mm, 25mm ja 50mm) ja erinevad torumõõdud (12mm, 16mm ja 20mm) ning paigalduseks vajalikud lisamaterjalid. Kõik Flooré plaadid on kaetud puhta alumiiniumkihiga (min. 99% alumiinium), mille paksus on 0,1mm (100µm). See on oluline vajaliku soojusväljastuse ja ühtlase soojusjaotuse tagamiseks madalatel küttevee temperatuuridel (35-40 °C), hoides nii põranda temperatuuri kui ka küttekulud madalal.

NB! Flooré plaatide EPS-materjali tihedus on min. 42 kg / m3. Suurem materjali tihedus annab Flooré plaatidele ka suurema survetugevuse. Mida suurem on materjali survetugevus, seda suuremat survejõudu võib talle rakendada ilma, et tekkinud normaalpinge tõttu materjal deformeeruks. Põrandate puhul on see oluline kuna suurt survejõudu tekitavad nii paigaldatav mööbel kui ka vannid ja dushikabiinid. Flooré plaatide survetugevus 300 kPa on piisav nende kasutamiseks põrandakonstruktsioonides.

Flooré terviksüsteemi tarnijana pakume klientidele ka tehnilist tuge, et tagada hästitoimivad põrandakütte lahendused. Teostame Flooré paneelidega põrandaküttele AutoCAD programmis paigaldusjooniseid koos vajalike soojustehniliste arvutustega. Need arvutused on olulised määramaks küttevajadusi, vooluhulkasid, rõhukadusid ja pealetuleva vee temperatuure.

Toimivusdeklaratsioon (DoP) – DoP No. ENG-CPR-020

Kõik Flooré plaadid on toodetud Rootsis ja vastavad põhjamaade rangetele kvaliteedinõuetele.
Igale plaadide on prinditud tootmiskuupäev, partii number ja tootekood, plaadi mõõdud, toru samm ja läbimõõt.