KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kas põrandakütet võib paigalada kodus kõikjale?
Jah. Elutuppa, kööki, magamistubadesse, vannituppa, esikusse. Põrandaküte sobib kõikidesse ruumidesse. Juhul kui soojustus pole piisav (näiteks klaasist kinnine terrass), võib vaja minna lisakütet.

2. Miks tasub valida veega põrandaküte elektripõrandakütte asemel?
Veega põrandaküte on pikaealisem ja sobib kasutamiseks koos erinevate kütteallikatega. Nii võib kütteallika valida ja tulevikus seda muuta tuginedes energiahinnale ja keskonnamõjudele.

3. Kas toru võib hakata põrandas lekkima?
Ei. Kui toru on paigaldatud, siis tehakse süsteemile survetest ja kontrollitakse, et paigaldustööde ajal ei ole tekkinud vigastusi. Põranda paigalduse järel ei ole mingit põhjust muretseda: torud on testitud ja peavad vastu kaugelt üle 50 aasta.

4. Kuidas Flooré plaadid paigaldatakse?
Tavaliselt liimitakse plaadid aluspõrandale kasutades põrandaliimi. Ujuva pealispõranda korral võib plaadid aluspõrandale kinnitada ka kruvide või kahepoolse vaibateibi abil. Rohkem infot paigalduse kohta leiate siit

5. Kas klinkerplaadist põranda võib tõesti paigaldada otse Flooré plaatide peale?
Jah. Sel juhul tuleb siiski kasutada testitud tooteid, nagu näiteks Mapei, Alfix, Kiilto, Casco, Weber või Schönox ja järgida nende juhiseid. Niisketes ruumides kaetakse põrandaküte tasandusseguga ja seejärel niiskuskindla kihiga. Keraamiliste plaatide paigaldamisel on alati oluline, et paigalduspind oleks ühtlaselt tugev. Seetõttu on osade puitkonstruktsiooniga majade juures vajalikud lisatööd aluspõranda tugevdamiseks.

6. Kas segamissõlm on alati vajalik?
Segamissõlm on vajalik enamikel sellistel juhtudel, kus põrandakütet kasutatakse koos radiaatorküttega. Segamissõlm alandab põrandaküttes ringleva vee temperatuuri selleks, et põrand ei oleks liiga kuum ning kogu küte toimiks ühtlaselt. Ainult põrandakütet kasutavas majas ei vajata eraldi segamissõlme, vee temperatuuri reguleerib juba kütteallika automaatika.

7. Kust Flooré põrandaküttesüsteemi saab osta?
Võtke ühendust otse meiega, endale lähima edasimüüja või sobiva paigaldajaga. Rohkem infot ja kontaktid leiate siit